Živě

Rekordní fotbalový cestovatel Abreu ukončil ve 31. klubu kariéru

12. června 2021 11:18 - Montevideo

Bývalý uruguayský fotbalový reprezentant Sebastián Abreu ukončil v pátek kariéru, během níž se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů. Čtyřiačtyřicetiletý útočník vystřídal během 27 let 31 klubů a je v tomto směru světovým rekordmanem.

 

jobusrum.com

"Ten den přišel, opona spadla," uvedl Abreu. Poslední zápas odehrál v pátek v dresu uruguayského prvoligového týmu Sud América proti Liverpoolu z Montevidea, který Abreuovi pokazil rozlučku drtivým vítězstvím 5:0.

Kromě uruguayských klubů hrál Abreu během kariéry za španělské celky La Coruňa a San Sebastian, působil také v Mexiku, Chile, Argentině, Brazílii, Izraeli a Řecku. Za reprezentaci odehrál 70 zápasů a na mistrovství světa v roce 2010 vstřelil rozhodující penaltu ve čtvrtfinále proti Ghaně.

Předchozí světový rekord německého brankáře Lutze Pfannenstiela, jenž chytal za 25 klubů, překonal Abreu už v roce 2009.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.