Záložník Chelsea Zijach kvůli nevhodnému chování chybí v nominaci Maroka na kvalifikaci MS

2. září 2021 12:19 - Rabat/Praha

Záložník Chelsea Hakím Zijach chybí kvůli nevhodnému chování v nominaci marocké fotbalové reprezentace pro nadcházející zápasy kvalifikace mistrovství světa. Podle trenéra Vahida Halilhodžiče při červnové přípravě předstíral zranění a odmítl nastoupit.

 

David Klein, Reuters

"Jeho chování v předchozích dvou zápasech, především v tom posledním, nebylo hodné hráče národního týmu. Zejména když má být lídrem a vzorem," citovala Halilhodžiče agentura Reuters.

"Na sraz dorazil pozdě a potom odmítl pracovat. Pak už nemělo smysl se s ním dál bavit, jeho přístup byl jasný. Pro mě jako trenéra je reprezentace vším a nikdo ji nebude vydírat," uvedl bosenský kouč na adresu záložníka, kterého Chelsea koupila loni v zimě z Ajaxu za téměř miliardu korun.

Maroko v červnové přípravě porazilo 1:0 Ghanu i Burkinu Faso. Osmadvacetiletý Zijach podle trenéra odmítl v prvním utkání nastoupit kvůli zranění a ve druhém se urazil, protože byl mezi náhradníky.

"Poprvé v trenérské kariéře mě nějaký hráč zklamal. Odmítl kvůli údajnému zranění nastoupit, ale několik vyšetření ukázalo, že byl v pořádku. V dalším zápase se odmítl jít rozcvičit, protože se ho dotklo, že je na lavičce," dodal.

"Pro mě je takové chování nepřijatelné," prohlásil devětašedesátiletý Halilhodžič. "Národní tým nemůžete podvádět. Buď jste v něm na sto procent, nebo v něm nejste vůbec," uvedl kouč, jehož tým bude Zijacha postrádat dnes proti Súdánu a v pondělí proti Guineji.

Zijach nemá problémy s reprezentačním trenérem poprvé. Před čtyřmi lety odmítl za Maroko hrát poté, co ho tehdejší kouč Hervé Renard kvůli nevhodnému chování nevzal na mistrovství Afriky. Po roční pauze se do národního týmu a v nominaci na světový šampionát v roce 2018 už nechyběl.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.