Pelé byl po operaci střeva přeložen z jednotky intenzivní péče na pokoj

14. září 2021 07:46 - Sao Paulo/Praha
(Aktualizováno: 14. září 2021 22:01)

Legendární brazilský fotbalista Pelé opustil jednotku intenzivní péče, kde byl po operaci nádoru ve střevě. Osmdesátiletého trojnásobného mistra světa operovali minulou sobotu v nemocnici Alberta Einsteina v Sao Paulu poté, co při rutinní prohlídce odhalili nádor. Dál se bude zotavovat na běžném pokoji.

 

Christian Hartmann, Reuters

O tom, že Pelé nebude muset dál pobývat na JIP, informovala už v pondělí večer jeho dcera. Dnes zástupci nemocnice informaci potvrdili. "Zotavuje se, nemá bolesti a má dobrou náladu," uvedla na instagramu Kely Nascimentová-DeLucaová, nejstarší z Pelého sedmi dětí.

Samotný Brazilec hýřil opět dobrou náladou. "Jsem den ode dne šťastnější, připravený hrát 90 minut plus prodloužení. Brzy se znovu setkáme," napsal fanouškům.

V posledních letech řešil Pelé za pomoci lékařů problémy s prostatou, kyčlí, páteří či močovými kameny. Kvůli tomu musel nejlepší sportovec 20. století v anketě Mezinárodního olympijského výboru výrazně omezit svoje veřejné aktivity.

Pelé po operaci nádoru ve střevě zůstává na jednotce intenzivní péče

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.