Pelé brzy opustí nemocnici a bude se zotavovat doma, tvrdí jeho dcera

29. září 2021 16:06

Legendární brazilský fotbalista Pelé by měl brzy opustit nemocnici v Sao Paulu, kde se téměř měsíc zotavuje po odstranění nádoru z tračníku. Uvedla to dcera trojnásobného mistra světa. Představitelé nemocnice Alberta Einsteina její informaci nepotvrdili, podle brazilských médií by bývalý útočník mohl zamířit domů ve čtvrtek.

 

Christian Hartmann, Reuters

"Nyní, když je silnější a může opustit nemocnici a pokračovat v léčbě a rekonvalescenci doma, vracím se i já domů," napsala na instagramu Pelého dcera Kely Nascimentová, jež žije ve Spojených státech v amerických.

V posledních týdnech právě ona pravidelně na sociálních sítích informovala o zdravotním stavu svého otce a sdílela videa, jak cvičí či hraje karty.

Dobrá zpráva. Pelého zdravotní stav se zlepšuje, už šlapal na rotopedu

Osmdesátiletý Pelé se podrobil operaci 4. září poté, co mu lékaři při rutinní prohlídce objevili nádor v tlustém střevu. Po zákroku strávil jeden z nejlepších fotbalistů historie několik dnů na jednotce intenzivní péče.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.