Rubriky:

Ostatní

Živě

Nechápu, proč se o Superpohár nehraje na neutrální půdě, zlobí se olomoucký kouč Pivarník

20. července 2012 15:44 - Liberec

Kouč mistrovského Liberce před dalším domácím vystoupením moc nadšený není. „Být po mém, zápas bych nehrál,“ přiznával Jaroslav Šilhavý po úterním kvalifikačním trápení s kazašskou Karagandou, že ho páteční duel o domácí Superpohár s Olomoucí právě dvakrát neláká a do jeho plánů zrovna nezapadá. „Stali jsme se ale mistry, dostali se do pohárové Evropy, takže si musíme s programem na úvod sezóny poradit,“ bral ale už po chvíli realitu na vědomí.

 

Milan Malíček, Právo

Program má liberecký mistr skutečně nabitý... V úterý první zápas kvalifikačního předkola Ligy mistrů, v pátek Superpohár s hladovou Olomoucí, poté cesta do dalekého Kazachstánu a hned v úterý odveta s Karagandou.

Myšlenkami už jsou v Karagandě

„A k tomu všemu i jisté komplikace se zdravotním stavem některých hráčů. Rabušic se musel podrobit lékařskému zákroku a bude nám pár týdnů chybět, Hadaščok si z prvního zápasu s Karagandou odnesl bolestivě nakopnutý nárt. Uvidím, jak na tom budeme a sestavu tomu uzpůsobím," nechal se slyšet kouč Severočechů Jaroslav Šilhavý.

„Problémem bude i koncentrace na utkání o Superpohár. Všem se nám pochopitelně honí hlavou kvalifikace o Ligu mistrů, v níž chceme uspět a postoupit dál. Ale před našimi fanoušky budeme chtít samozřejmě uspět a trofej získat," přiznával.

Rozčarování už na Hané pominulo

To Olomouc je na páteční duel pořádně nažhavená. Domácí Pohár České pošty sice vyhrála, takže si vybojovala právo vyzvat mistrovský Liberec v konfrontaci o Superpohár, jenže disciplinární komise UEFA ji do pohárové Evropy nepustila. Na Hanácích totiž ulpěl korupční stín z aféry se střížkovskými Bohemians. Pro Sigmu o to větší motivace, aby si ziskem Superpoháru a miliónovou prémií pro vítěze spravila chuť.

„Z absence v pohárové Evropě jsme byli všichni hodně zklamaní, ale rozčarování už odeznělo. Nechceme se k situaci vracet, výkony a hrou chceme naopak dokázat, že bychom se v kvalifikaci o Evropskou ligu neztratili," nechal se slyšet nový olomoucký trenér Roman Pivarník

„Nechápu ale, proč se zápas nehraje na neurální půdě. Když jsem působil jako hráč v Rakousku, usilovali jsme s vídeňským Rapidem o Superpohár dvakrát a nikdy se nehrálo na hřišti některého z finalistů. Ani jinde v Evropě není něco podobného zvykem," pravil rozmrzele Pivarník. „Naši fanoušci aby si vzali na celý den dovolenou, kdyby chtěli s mužstvem v pátek do Liberce vyrazit."

O trofej i miliónovou prémii

O domácí Superpohár se bude hrát teprve potřetí. V prvním ročníku ho získala na svém hřišti  Sparta, která porazila 1:0 Plzeň, ve druhém měla ve Štruncových sadech navrch mistrovská Plzeň, která po penaltovém rozstřelu udolala Mladou Boleslav.

Páteční zápas v Liberci začíná v 17,30, rozhodovat ho bude slovenský sudí Trutz. Duel bude vysílat ČT 4, podrobnou on-line reportáž budete moci sledovat na Sport.cz. Pro vítěze je kromě trofeje určena finanční prémie milión korun, poražený tým zinkasuje poloviční částku.

zp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.