Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Fantastický fígl. Drzý mladík si ve vápně vychutnal obránce neskutečnou kličkou

7. září 2013 18:35 - Rio de Janeiro

Parádní akce, výstavní góly, technické finesy. To vše nabízí brazilská fotbalová liga, která patří mezi nejkvalitnější líhně fotbalových talentů na světě. Jedna z vycházejících hvězd nastupuje za Botafogo a jmenuje se Hyuri Henrique de Oliveira Costa. V duelu proti Coritibě předvedl kousek, kterým ohromil přihlížející fanoušky. Teprve jednadvacetiletý mladík se zaskvěl drzým sólem s brilantními kličkami a přesným zakončením.

Probíhala 49. minuta a Botafogo drželo proti soupeři vedení 2:0. Obránce Bolivar následně posunul od pravé pomezní čáry míč na Hyuriho, který se dravě vydal až do pokutového území. Tam si doslova pohrál s třemi bránícími hráči, toho posledního pak přelstil nádhernou fintou a svůj úžasný únik zakončil nekompromisní střelou k pravé tyči.

Botafogo nakonec vyhrálo 3:1 a v dvacetičlenné tabulce mu patří třetí příčka s čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Cruzeiro. Coritiba figuruje na osmém místě s osmibodovým mankem na Botafogo.

jsv, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.