Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Famózní kousek. Mladík zničil Tulipány gólem z říše snů!

18. října 2013 13:16 - Amsterdam

Je mladý, kariéru má teprve před sebou, přesto krásnější gól už možná nikdy nedá. Rakouský reprezentační záložník do jedenadvaceti let Robert Žulj ohromil v přípravném fotbalovém duelu domácí Nizozemce, když z poloviny hřiště přehodil soupeřova brankáře.

Výstavní kousek, po němž se téměř 190 cm vysoký hráč stal hrdinou, zaznamenal ve 22. minutě za bezbrankového stavu. Tulipány ztratily na polovině soupeře míč, kterého se záhy zmocnil Žulj. Na středovém kruhu si všiml, že domácí gólman stojí daleko od své svatyně. Místo postupu do brejku proto zvolil překvapivé zakončení, po němž diváci na tribunách jen žasli.

Žulj ukázal brilantní techniku a nesmírný cit. Na jeho precizní lob neměl brankář Oranjes nárok. Fotbalista Riedu tak imitoval Ira Liama Kellyho, jenž podobnou parádu předvedl nedávno v duelu proti Švédsku.

Rakousko nakonec zvítězilo v Nizozemsku 3:0, když se ještě dvakrát prosadil Michael Gregoritsch.

Jan Švanda, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.