Rubriky:

Ostatní

Blatter naléhá na Írán, aby pustil na fotbal ženy

7. listopadu 2013 18:06 - Teherán

Šéf Mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter vyzval Írán, aby zrušil zákaz vstupu na stadiony pro ženy. Během dvoudenní návštěvy země to dnes v Teheránu Blatter řekl tamním vládním představitelům.

 

Jan Handrejch, Právo

Zákaz navštěvovat fotbalové zápasy pro ženy platí od islámské revoluce v roce 1979, od té doby mohly přijít na stadión jen výjimečně. Poprvé se jim brány otevřely v roce 2006, ale ne nadlouho. Loni například nemohly sledovat ani veřejné projekce z evropského šampionátu.

"Neintervenoval jsem za změnu zákona, ale jako předseda FIFA a obránce fotbalu v islámských zemích jsem musel tuto prosbu přednést politickým orgánům," řekl Blatter.

Zákaz pro íránské ženy inspiroval režiséra Džafara Panahiho, který v roce 2006 natočil film Offside o příběhu dívek, které si oblékly mužské šaty, aby se dostaly na zápas kvalifikace o postup na mistrovství světa.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.