Živě

Devadesátiletá babča to má v noze. Podívejte se, jak skvěle umí žonglovat s míčem

25. listopadu 2015 16:24 - Oslo/Praha

Minulý týden oslavila už devadesáté narozeniny, na svůj věk je ale norská seniorka Åse Marie Nordhagenová neuvěřitelně vitální. Dokázala to i na videu, které se po zveřejnění okamžitě stalo hitem internetu.

Nordhagenová má odmalička zálibu ve fotbalovém balónu a žonglování s ním. Denně trénuje skoro hodinu a nožičkování jí skvěle jde i v požehnaném věku.

„Nemůžu projít chodbou kolem balónu, aniž bych si ho nevzala a nezažonglovala si s ním. Vracím se tím zpátky do dětství," uvedla Nordhagenová, která má už několik pravnoučat.

Zatímco nyní je podle svých slov schopná udělat okolo padesáti nožiček, aniž by jí míč spadl na zem, její osobní rekord činí 1003 dotyků s balónem bez chybičky.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.