Rubriky:

Ostatní

Italská policie zatkla deset lidí kvůli ovlivňování zápasů

23. května 2016 19:02 - Neapol

Italská policie zatkla v souvislosti s vyšetřováním korupce ve fotbale deset lidí, kteří jsou podle úřadů z Neapole součástí místní mafie. Případ odstartovaly dva podezřelé zápasy druhé italské ligy z roku 2014.

 

Jan Handrejch, Právo

Během vyšetřování policie odhalila síť lidí napojenou na místní klan, který se sice v první řadě zaměřuje na obchod s drogami, na jednom ze zmanipulovaných zápasů ale vydělal 100 000 eur.

"Můžeme s jistotou říct, že v některých fotbalových týmech jsou lidé, kteří nekopou jen v neděli do balonu, ale mají i řadu kontaktů a ty využívají, aby svou práci proměnili ve zločin," uvedl státní zástupce na tiskové konferenci.

Sedm ze zatčených zůstane až do soudu ve vazbě, zbývající tři jsou v domácím vězení. Vyšetřování se týká i jednoho fotbalisty z první ligy, zatykač na něho ale zatím nebyl vydán.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.