Rubriky:

Ostatní

Zemřel bývalý brankář Baníku Mokrohajský

14. května 2017 12:45 - Ostrava

V 81 letech zemřel bývalý dlouholetý brankář Baníku Vladimír Mokrohajský. Rodák ze slovenských Gbelů prohrál boj s těžkou nemocí. Informoval o tom web Baníku Ostrava.

 

Jiří Tomaškovič

Mokrohajský odchytal v ostravském dresu v letech 1958 až 1969 celkem 149 utkání a v březnu 1963 si v Praze připsal start i za československou reprezentaci v kvalifikačním utkání mistrovství Evropy proti NDR (1:1).

Gólmanem Baníku byl také v roce 1966, kdy klub poprvé opustil nejvyšší soutěž. A byl i u jeho návratu o rok později. Po loňském druhém sestupu věřil, že stejně jako před padesáti lety se i současný Baník okamžitě do první ligy vrátí. Baníku k naplnění nadějí legendy schází jedna výhra, oslav z postupu se už ale bývalý vynikající brankář nedočkal.

Po skončení aktivní kariéry v klubu dlouhou dobu působil jako mládežnický trenér a podílel se na výchově mladých gólmanů.

tom, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.