Rubriky:

Ostatní

Nekopa! Svět se baví kuriózním vlastencem mladého Angličana na šampionátu dvacítek

24. května 2017 14:36 - Čondžu/Praha

Pro fotbalovou Anglii je teď devatenáctiletý Fikayo Tomori za největšího nekopu pod sluncem. Aby ne, když se jeho nepovedenou malou domů na světovém šampionátu dvacítek v Koreji baví celý svět. Mladík, který vyrostl ve fotbalové akedemii Chelsea, totiž poslal brankáři Hendersonovi balón tak nešťastně, že skončil v síti a Guinea díky kurióznímu vlastenci brala bod za remízu 1:1.

Pro mladé Angličany mělo být druhé vystoupení v základní skupině světového šampionátu dvacítek snadnou záležitostí. Zvláště poté, co v prvním utkání rozstříleli 3:0 Argentinu. V Čondžu se však nedokázali dlouho střelecky prosadit a tepve v 53. minutě jim zajistil vedení Cook.

Šest minut poté však přišel úlet Tomoriho, obránce narozeného v Torontu, který ještě před rokem reprezentoval rodnou Kanadu, ale letos dal přednost anglické reprezentaci, s níž nyní startuje na mistrovství světa v Koreji. Tři metry za půlící čárou posílal brankáři Hendersonovi z Manchesteru United malou domů, kterého ovšem překvapil a míč skončil za jeho zády.

Tomori, jenž má na kontě jeden start za Chelsea a devět za Brighton, kde hostoval, se jen chytil bezmocně za hlavu, Angličané se za ni chytili po dalších třicet minutách. S Guineou jen remizovali 1:1, takže v tabulce skupiny A jsou po dvou odehraných kolech se čtyřmi body druzí za domácími Korejci, kteří porazili jak Guineu, tak i Argentinu.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní