Vydra skóroval z penalty, Derby však v Bristolu prohrálo

Český fotbalový útočník Matěj Vydra proměnil penaltu v zápase osmého kola anglické druhé ligy. Byl to však jediný gól Derby County, které nakonec prohrálo v Bristolu 1:4. Pětadvacetiletý odchovanec Jihlavy se trefil v druhém ligovém utkání po sobě, v předchozím utkání přispěl dvěma zásahy k vysoké výhře 5:0 nad Hullem.

Zleva Matěj Vydra, Lukáš Droppa a Milan Petržela na předzápasovém tréninku v Hamburku.

V 26. minutě fauloval domácí gólman Fielding ve vápně Vydru a bývalý forvard Watfordu či Udine penaltu s přispěním brankové konstrukce proměnil. Derby udrželo vedení do přestávky, po změně stran se však do jeho sítě prosadili Woodrow, Reid, Paterson a Diedhiou.

Stoper Tomáš Kalas odehrál celý zápas za Fulham, ani on se ale nemohl radovat z bodů, neboť londýnský celek prohrál 1:2 v Burtonu. Daniel Pudil nastoupil za Sheffield Wednesday, který remizoval 1:1 v Cardiffu.