Rubriky:

Ostatní

Juniorské lize zazněl umíráček. Ještě jeden rok a bude s ní amen

2. března 2018 08:50 - Praha

Juniorské fotbalové lize, v níž hrají mužstva mladíků z dvaceti prvo a druholigových klubů, zazvonil umíráček. Letošní ročník se ještě dohraje, příští sezóna rovněž ale od sezóny 2019/2020 bude zrušena. Takřka jednomyslně, protože pro její likvidaci se vyslovilo šestnáct klubů, tři se zdržely a jen jeden byl pro její zachování. „Samozřejmě že hlasovaly pouze kluby, které juniorskou ligu hrají,“ připomněl šéf LFA Dušan Svoboda po rokování ligového grémia.

 

Radek Malina, Právo

Na tuzemské fotbalové scéně se juniorská liga objevila v sezóně 2012/13. „Měla pomoci při výchově mladých hráčů a usnadnit jejich přechod do dospělého fotbalu," připomněl Svoboda vizi, která vznik soutěže provázela. Z juniorské ligy se navíc nepostupovalo ani nesestupovalo, takže fotbal, ofenzivní hra a výkonnostní růst mladíků měl být preferován na úkor výsledků a bodů.

„Jenže představitelé některých klubů se od začátku starali o její negativní reklamu," narážel Svoboda na výhrady, které zaznívaly z Čech a Moravy.

A dost možná i na invektivy, jež byla adresovány přímo jemu. „Má pocit, že čím víc soutěží řídí, tím je větší ředitel," vzkazovali mu z klubů.

„Kluby jsou prostě přesvědčeny, že pro mladé hráče je lepší působení mezi dospělými ve třetí lize nebo i divizi než v juniorské lize," vysvětloval předseda LFA Svoboda, co vedlo k zrušení juniorské ligy.

Namísto nich vzniknou v klubech opět béčka. „Předběžně jsme se dohodli, že kdo je bude chtít, ten si je vytvoří. Rezervní celky pak budou zařazeny do České, resp. Moravské fotbalové ligy. Obě soutěže se tudíž budou muset rozšířit - ČFL na dvě skupiny po 16 účastnících, MSFL pak bude mít dvacet až dvaadvacet mužstev," nastínil korekce, které obě soutěže čekají.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní