Německo - Česko 4:0Fotbalistky prohrály v Německu a MS se jim hodně vzdálilo

Halle

České fotbalistky v kvalifikaci mistrovství světa prohrály v Německu 0:4 a už budou mít těžký boj o postup na šampionát. Na dvojnásobné mistryně světa a osminásobné evropské šampionky nyní ztrácejí na třetím místě už pět bodů. Navíc druhý Island vyhrál ve Slovinsku a má před Českem náskok tří bodů a zápas k dobru. Island ale ještě bude hrát s Německem, svěřenkyně trenéra Karla Rady čeká odveta na Islandu.

Na podzim svedly Češky s favorizovaným Německem vyrovnané utkání a doma jen smolně prohrály. Němky navíc nebyly v ideální formě, ale povzbudila je výměna trenéra a pod zkušeným Horstem Hrubeschem nedovolily překvapení.

Už v páté minutě se prosadila útočnice Lea Schüllerová, která po půlhodině hry přidala další trefu. Češky mohly po změně stran snížit, jenže pokus Kateřiny Svitkové skončil pouze na brankové konstrukci a z dorážky neuspěla ani Tereza Szewieczková.

Místo toho v 68. minutě vyšla domácím další akce a teprve dvacetiletá Schüllerová završila hattrick. Dosud přitom měla v národním dresu na kontě jediný gól. Navíc v 79. minutě přidala útočnice Essenu z dorážky ještě čtvrtou branku.

Německo - Česko 4:0 (2:0)
Branky: 5., 31., 68. a 79. Schüllerová.
Sestava ČR: Votíková - Chlastáková, Bertholdová, J. Sedláčková, Vyštejnová - Bartoňová (87. Ringelová), Krejčiříková, Svitková, Cahynová, Szewieczková (74. Nepokojová) - Voňková. Trenér: K. Rada.