Dočkal zářil za Philadelphii, čímž zavřel ústa kritickým fanouškům

New York

Záložník Bořek Dočkal dal svůj druhý gól v zámořské fotbalové lize MLS, kterým přispěl k vítězství Philadelphie nad Realem Salt Lake 4:1. Jeho tým poprvé v sezóně vyhrál dva zápasy po sobě a v tabulce Východní konference je se 14 body z 11 utkání na sedmé příčce, první nepostupové. Philadelphia navíc porazila Real vůbec poprvé v historii vzájemných střetnutí.

Bořek Dočkal (vpravo) z Philadelphie bojuje o balón s Kylem Beckermanem z Realu Salt Lake.

Dočkal, který přišel do MLS v březnu na hostování z čínského Che-nan Ťien-jie, v sobotu zvýšil v 34. minutě vedení Philadelphie na 2:0. Při rychlém náběhu ukázal americkému reprezentantovi Alejandru Bedoyovi, kam mu má poslat míč, a pak přehodil vyběhnuvšího gólmana.

„Viděl jsem tam prostor dostat se za obránce, tak jsem to zkusil a Ale (Bedoya) mi dal skvělý balón," řekl Dočkal, který ještě v 74. minutě přihrál na snadný gól Brazilci Ilsinhovi, jenž zvýšil na 3:1.

Trenér Philadelphie Jim Curtin po utkání českého záložníka chválil a zastal se ho, když řekl, že „(Dočkal) čelil zkraje svého amerického angažmá křivdám od zlomyslných ,hrdinů na Twitteruʼ, již ho kritizovali za nevýrazné statistiky – děvětadvacetiletý středopolař dal předtím jeden gól v devíti zápasech. Výkonem proti RSL ale Dočkal své kritiky zřejmě umlčel.

Philadelphia si výrazně vylepšila gólový účet, v předchozích deseti zápasech se trefila dohromady jen osmkrát. Real Salt Like k tomu porazila vůbec poprvé, v předešlých 11 bitvách buď remizovala, nebo prohrála.