Živě

Kolik že mu je? Jednasedmdesát! Stačily mu tři minuty a křepčil jako teenager

30. května 2018 09:10 - Varšava

Nebyl to zápas veteránů, nebylo to ani utkání z nějaké úplně pralesní soutěže. Jednasedmdesátiletý fotbalista Bogdan Glabicki se přesto střelecky prosadil. Nebylo to složité poslat míč zblízka do brány, vitální chlapík i tak zasluhuje obdiv.

V nedělním utkání šesté nejvyšší soutěže Glabicki vylepšil skóre svého týmu Hutnik Huta Czechy na půdě celku Sep Zelechów. Nastoupil čtvrt hodiny před koncem a pouhé tři minuty poté se ocitl na správném místě...

A křepčil jak zamlada. Kolik že mu je? Elán mu lze závidět.

Hosté ho mohou potřebovat, bojují o postup. Tentokrát zvítězili jasně 8:2 a jejich veterán se po zásluze stal ihned hvězdou internetu!

Přitom se narodil už v roce 1947 a je oficiálně nejstarší osobou, která v současné době hraje v polských fotbalových ligách.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.