Belgie se před MS bojí o zdraví klíčového obránce

Belgickým fotbalistům hrozí, že budou na mistrovství světa postrádat důležitého obránce Vincenta Kompanyho. Stoper Manchesteru City si v prvním přípravném utkání před šampionátem proti Portugalsku poranil tříslo a musel v úvodu druhého poločasu střídat. Domácí tým v Bruselu remizoval 0:0 s úřadujícími mistry Evropy, kterým chyběl odpočívající Cristiano Ronaldo.

Účast belgického obránce Kompanyho (vlevo) na MS v Rusku je v ohrožení. Vpravo Eden Hazard.

Dvaatřicetiletý Kompany, jehož kariéru lemují častá zranění, opustil hřiště v 55. minutě poté, co se zranil bez cizího zavinění. Podle trenéra Roberta Martíneze by mělo být o vážnosti hráčova zranění jasno během 48 hodin.

„Dokážete si představit, že nás to všechny vylekalo," řekl španělský kouč. Kompany má na kontě 77 reprezentačních startů.

Belgii čekají ještě přípravné zápasy s Egyptem a Kostarikou. Na mistrovství světa v Rusku se utká ve skupině G s Panamou, Anglií a Tuniskem.