Rubriky:

MOL Cup

Disciplinárka navrhla pro ČMFS trest za finále poháru 400 tisíc

9. června 2011 18:08 - PRAHA

Disciplinární komise fotbalového svazu navrhne výkonnému výboru ČMFS za řádění fanoušků při finále Ondrášovka Cupu v Jihlavě mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví pokutu 400 tisíc korun pro svaz jako pořadatele akce a 100 tisíc pro každý klub. Komise to oznámila s tím, že zároveň doporučí, aby peníze byly věnovány na charitu.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Disciplinárka se uchýlila k doporučení, jelikož je sama součástí svazu, a tak nemůže svaz trestat. "V právní rovině je to tak, že svaz nemůže trestat sám sebe. Proto jsme k tomu přistoupil tak, že jsme všechno řádně prošetřili a konstatovali jsme, že kdyby šlo o klub, udělili bychom pokutu 400 tisíc korun. Takto to sdělíme výkonnému výboru a ten rozhodne. Doufám však, že výkonný výbor se s naším rozhodnutím ztotožní," uvedl předseda disciplinární komise Jiří Golda.

Oba kluby byly potrestány za vniknutí hráčů a masové nepokoje. "Navrhli jsme, aby i jejich pokuta byla dána na charitativní účely, aby nemohl být svaz osočen z toho, že z pokuty pro kluby umořil polovinu své vlastní pokuty," dodal Golda.

Po skončení pohárového finále, které se hrálo před dvěma týdny, vtrhli fanoušci na hrací plochu a pustili se do šarvátek. Násilnostem nezabránilo ani posílení pořadatelské služby a spolupráce s policií, jejíž zásah měl podle ředitele oddělení profesionálního fotbalu ČMFS Iva Lubase přijít dřív a měl být razantnější.

Podle disciplinární komise došlo hned k několika pochybením. "Od výběru stadionu, organizaci, bezpečnostní opatření, tiketing, těch problémů tam bylo mnoho," vyjmenoval Golda. "Je to nepříjemné, protože tu trestáme kluby za tyto prohřešky a poté sám svaz něco organizuje a dojde k něčemu takovému. Pak se naplňuje přísloví: Káže vodu a pije víno," dodal.

ČTK

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.