Živě

Slavia je ve finále drtivým favoritem, Plzeň se dotýká dna

20. května 2021 10:45 - Praha

Plzeňská Viktoria má poslední příležitost, jak nevydařenou sezonu vylepšit pohárovou oslavou. Ve finále fotbalového MOL Cupu má proti Slavii výhodu domácího prostředí, aktuální rozpoložení staronového mistra ale sráží šance Západočechů nemilosrdně k zemi. Sešívaní tuzemské scéně vládnou a prohlášení, že po zisku titulu je dalším velkým cílem zisk poháru, je potřeba brát vážně. Plzeň pod novým koučem Bílkem dostala trojku od Sparty i od Pardubic, a tak se nelze divit, že bookmakeři kurzem 1,2:1 na zisk trofeje jednoznačně favorizují Slavii, zatímco Viktoria má kurz 4,50:1.

SK Slavia Praha

Žádné velké překvapení se neskrývá ani v přístupu sázkařů, kteří o triumfu Slavie nepochybují. Celých 98 % vkladů je podáno na to, že pohár získají sešívaní, na Viktorii připadají pouhá 2 %.

„Všichni bychom čekali vyrovnanější kurzy na finále domácího poháru, navíc mezi Slavií a Plzní, dvěma nejlepšími českými kluby posledních let. A nejde jen o kurzy, ale především o úroveň zápasu. Málokdo teď vsadí na vyrovnanou bitvu. Plzeň se bohužel svými výkony vzdaluje dokonce od lepšího průměru ligy. A příchod nového trenéra zatím v týmu nic nezměnil," konstatuje Petr Urbanec, fotbalový bookmaker Tipsportu.

Trénink fotbalistů Plzně před finále MOL Cupu

FC Viktoria Plzeň

„Slavia si v generálce na finále připsala v lize remízu s Karvinou, při jistotě titulu už ale přece jen trochu trpí motivace. Udržet neporazitelnost se podařilo, tým kouče Trpišovského se už zcela logicky koncentruje hlavně na čtvrteční pohár. Poslední výsledky Viktorie, která naopak honí každý bod, jsou alarmující mnohem více a zdá se, že léčba trenérem Bílkem příliš nefunguje, alespoň ne bezprostředně," poukazuje Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny, že se Viktorka dotýká svého dna a je totálním outsiderem finále.

Kdo usedne na evropský fotbalový trůn? Rozhodne se v Polsku a Portugalsku

Poslední vzájemný duel byl výmluvný

„Podle sázkových expertů se žádné překvapení zřejmě konat nebude. Slavia jen těžko hledá konkurenci. Viktoria se v posledních zápasech pod vedením nového kouče Bílka příliš nepředvedla. Finále je ovšem pro Západočechy důležité kvůli evropským pohárům. Když neuspějí, mohou čekat pravděpodobně pouze předkolo Konferenční ligy," přidává se Markéta Světlíková, mluvčí Chance.

„Poslední vzájemný duel s výsledkem 5:1 mají všichni ještě v živé paměti. O aktuální formě obou soupeřů vypovídá poměrně jasně, Západočechům se navíc proti sešívaným nedaří dlouhodobě. Pokud Slavia předvede svůj standard, bude se v Edenu slavit double tak jako předloni. Plzeň toho bohužel nemá moc, čím by svého soupeře mohla zaskočit," přemítá Hanák.

Trénink fotbalistů Slavie před finále MOL Cupu

SK Slavia Praha

Při pohledu na samotný zápas se nezdá, že by Viktoria utkání dovedla alespoň do prodloužení. Výhra Slavie po 90 minutách má v nabídce kurz 1,45:1, remíza se sází v kurzu 4,50:1 a vítězství domácích dokonce 7,70:1. Vklady sázkařů jsou pak rovněž rozloženy zcela jednoznačně v poměru 98/1/1 ve prospěch hostujícího celku.

„Mnoho tipérů má na tiketu výhru Slavie s handicapem -1,0 a kurzem 1,58 nebo handicap -1,5 s kurzem 2,06," uvádí Světlíková. Často se sází také na výsledek zápasu bez remízy Slavia Praha 1,12.

dos, Sport.cz

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.