Manchester Utd. - Burnley 2:2Ďábelský finiš United! Obhájce titulu padl, jak odpoví Liverpool?

Londýn

Fotbalisté Manchesteru United poprvé pod vedením norského trenéra Oleho Gunnara Solskjaera nevyhráli, v 24. kole anglické ligy naopak stáli na pokraji nečekané prohry. Rudí ďáblové však předvedli famózní finiš a dvěma góly zachránili domácí remízu 2:2 s Burnley, patnáctým týmem tabulky. Skončila tak jejich vítězná série, která se po Solskjaerově nástupu protáhla na šest ligových a dva pohárové zápasy. Neuspěl obhájce titulu Manchester City, který prohrál v Newcastlu 1:2.

Romelu Lukaku (uprostřed) z Manchesteru United pálí na branku. Gól z toho ale nebyl.

Na Old Trafford otevřel v 51. minutě skóre hostující Barnes, který střelou pod břevno potrestal Pereirovu ztrátu míče před vápnem, pak se ze vzduchu prosadil i Wood. United přestříleli soupeře 28:6 (na branku 9:4), ale až Pogba v 87. minutě z penalty snížil a v nastavení dokázal švédský stoper Lindelöf alespoň vyrovnat. Burnley sice nedosáhlo na výhru, přesto bodovalo v pátém utkání za sebou.

Body překvapivě ztratil i druhý celek tabulky Manchester City, který sice v Newcastlu rychle vedl a dlouho mířil k pátému ligovému vítězství za sebou, ale nakonec prohrál 1:2. Vedoucí Liverpool tak po středečním utkání proti Leicesteru může svěřencům trenéra Guardioly uniknout na rozdíl sedmi bodů.

Paul Pogba (druhý zprava) z Manchesteru United ve vzdušném souboji s obranou Burnley.

Hosté šli do vedení už po 24 sekundách, když se David Silva po Sterlingově centru statečně vrhl do souboje s brankářem Dúbravkou a odražený míč poslal do prázdné branky Agüero. Domácí Rondón však v druhém poločase vyrovnal a po Ritchieho gólu z penalty se zrodila nečekaná výhra dosud 17. týmu tabulky.

Arsenal se dotáhl na Chelsea

Na čtvrté místo Chelsea zaútočil Arsenal, který s Lenem v brance porazil Cardiff 2:1. Favorit se prosadil až v závěrečné půlhodině: nejprve Aubameyang proměnil penaltu a vedení pak pojistil Lacazette, hosté snížili až v nastavení.

Brankář Burnley Tom Heaton dlouho držel na Old Trafford čisté konto. Závěrečnému náporu United ale neodolal.

Předposlední Fulham třikrát za sebou prohrál a měl nakročeno k dalšímu nezdaru, neboť v poločase duelu s Brightonem ztrácel dva góly. Domácí celek ale dokázal otočit skóre na 4:2.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:
Arsenal - Cardiff 2:1 (66. Aubameyang z pen., 83. Lacazette - 90.+3 Mendez-Laing)
Fulham - Brighton 4:2 (58. a 75. Mitrovič, 47. Chambers, 79. Vietto - 3. a 17. Murray)
Huddersfield - Everton 0:1 (3. Richarlison)
Wolverhampton - West Ham United 3:0 (80. a 86. Jiménez, 66. Saiss)
Manchester United - Burnley 2:2 (87. Pogba z pen., 90.+2 Lindelöf - 51. Barnes, 81. Wood)
Newcastle - Manchester City 2:1 (66. Rondón, 80. Ritchie z pen. - 1. Agüero).