Živě

Za napadení hráče půjde anglický fanoušek na 14 týdnů do vězení

11. března 2019 19:03 - Birmingham

Anglický fotbalový fanoušek, který v neděli napadl při druholigovém derby mezi Birminghamem a Aston Villou hráče hostů, stráví 14 týdnů ve vězení, zaplatí pokutu 400 eur a deset let nesmí v Británii na zápasy. Klub Birmingham City mu vstup na stadion zakázal doživotně.

 

Carl Recine, Reuters

Sedmadvacetiletý násilník se trest dozvěděl od birminghamského soudu pouhý den po incidentu. Pykat bude za to, že v úvodu utkání vnikl na hřiště a zezadu udeřil pěstí do obličeje nic netušícího kapitána Aston Villy Jacka Grealishe. Pachatele okamžitě zpacifikovali pořadatelé a hráči, muže pak zatkla policie. Grealish potom shodou okolností ve druhém poločase vstřelil jediný gól zápasu.

Fanouškův právník řekl, že jeho klient si své chování nedovede vysvětlit a klubu soupeře i napadenému hráči se omluvil. Vedení City verdikt přivítalo. "Co udělal, je nepřijatelné. Ve fotbale to nemá místo," uvedl klub v prohlášení. Muži vyslovil doživotní zákaz vstupu na stadion City i na zápasy na hřištích soupeřů. Podobně klub rozhodl i v případě jiného příznivce, který Grealishe a jeho rodinu urážel na sociálních sítích.

Incident s divákem na hřišti se v neděli odehrál i v šlágru Premier League mezi Arsenalem a Manchesterem United (2:0). Třicetiletý domácí příznivec pronikl na hřiště při oslavách druhého gólu a strčil do bránce hostů Chrise Smallinga. Skončil za to ve vazbě a podle policie jej čeká v Londýně soud 26. března.

Oba incidenty znepokojily i anglický svaz. "Chování fanoušků o tomto víkendu překročilo hranici. Budeme spolupracovat s kluby, vedením soutěží a policií, abychom vymysleli, co je třeba učinit pro ochranu hráčů a rozhodčích na hřišti," uvedla Fotbalová asociace v prohlášení.

ČTK

Časová osa: Anglie

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..