Živě

Za rasistické urážky přišel vyhazov z klubu. A pak konec kariéry

21. března 2019 20:53 - Sheffield/Praha

Disciplinární komise Fotbalové asociace ukončila v Anglii vyšetřování Sophie Jonesové, která rasisticky urážela svou soupeřku. K incidentu došlo během pohárového utkání mezi Sheffieldem a Tottenhamem. Komise udělila hříšnici trest zastavení činnosti na pět zápasů. Sheffield postupoval daleko důrazněji, hráčce vypověděl smlouvu. Sedmadvacetiletá fotbalistka pak ohlásila konec kariéry.

 

www.tottenhamhotspur.com

Stopka na pět zápasů a vyhazov z klubu byly na Jonesovou příliš. Krátce po zveřejnění výše trestu se hráčka nechala slyšet, že s fotbalem končí. Bývalá útočnice musí také zaplatit pokutu 200 liber.

Fotbalistka Sheffieldu na svou soupeřku Renee Hectorovou dělala během pohárového utkání zvuky připomínající opičí skřeky. Vyšetřování inkriminované události trvalo bezmála čtyři měsíce a disciplinární komise Jonesovou nakonec uznala vinnou.

Rodačka z Liverpoolu po celou dobu vyšetřování tvrdila, že se žádných rasistických urážek nedopustila. Podle oficiálního prohlášení asociace ale existovalo několik důkazů, které ji usvědčovaly.

„Klub úzce spolupracuje s fotbalovými asociacemi EFL a FA a rádi bychom zopakovali, že nepodporujeme rasismus ani žádnou jinou formu diskriminace. Po rozhovoru s hráčkou, které v létě stejně vyprší smlouva, jsme se dohodli na ukončení spolupráce," uvedli k případu zástupci Sheffieldu United.

pb, Sport.cz

Časová osa: Anglie

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..