Živě

Parádní gesto. Özil si vzal tureckou Miss, spolu zaplatí tisíc operací nemocným dětem

7. června 2019 20:52 - Londýn/Praha

Sezona se mu nepovedla. Německý fotbalový záložník Mesut Özil v letošním ročníku zrovna nezářil. Teď má ale za sebou důležitý životní krok. Oženil se se svou přítelkyní. Ke slavnostní příležitosti si připravil také jedno parádní gesto. Společně s nevěstou zaplatí tisíc operací dětem, které potřebují k léčbě finanční pomoc dárců.

 

Uncredited, ČTK/AP

Má za sebou sezonu hrůzy. Özil by na uplynulý ročník nejraději zapomněl. Nevyrovnané výkony, kritika fanoušků, prohrané finále Evropské ligy a dobrovolný odchod z kádru německé reprezentace, tak by se dal orámovat letošní rok třicetiletého Němce s tureckými kořeny.

Arsenal si v příštím ročníku nezahraje ani Ligu mistrů. Fotbalisté Gunners obsadili pouze 5. místo v Premier League a cestu do milionářské soutěže nevyválčili ani ve finálovém utkání EL v Baku proti Chelsea.

Özil teď má alespoň chvíli čas na příjemnější věci. V pátek si vzal svou partnerku Aminu Gülseovou, bývalou tureckou Miss. K oslavě svatby udělali novomanželé parádní gesto. Společně s partnerkou zaplatí tisíc operací dětem, které čekají na pomoc finančních dárců.

„Mnoho přátel a známých se nás ptalo, co bychom si přáli k naší svatbě," vydal Özil k charitativnímu kroku oficiální vyjádření. „Vyzývám proto všechny, kteří by chtěli přispět na něco, co je blízké naším srdcím," pokračoval fotbalista. „Amine a já zaplatíme náklady na 1000 operací pro malé děti, kteří to opravdu potřebují. Když se přidáte, může jich být po celém světě mnohem víc," doplnil své vyjádření Özil.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a jeho žena Emine nechyběli mezi hosty na svatbě fotbalisty Mesuta Özila a bývalé Miss Amine Gulseové.

Uncredited, ČTK/AP

pb, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..