Anglie

Arsenal - Brighton 1:2 Arsenal zase prohrál, na vítězství čeká nejdéle od roku 1977

5. prosince 2019 22:30 - Londýn
(Aktualizováno: 5. prosince 2019 23:27)

Fotbalisté Arsenalu neuspěli ani v druhém utkání pod trenérem Fredrikem Ljungbergem a v 15. kole anglické ligy prohráli 1:2 s Brightonem. Londýnský tým tak setrvává v hluboké krizi, už devět soutěžních zápasů nevyhrál, což se mu stalo naposledy v roce 1977. V tabulce jsou "Kanonýři" desátí, s náskokem pěti bodů na pásmo sestupu.

Frank Augstein, ČTK/AP

Po odvolání Španěla Unaie Emeryho remizoval Arsenal v neděli v prvním duelu pod koučem Ljungbergem 2:2 s nováčkem z Norwiche a dnes dopadl slavný klub ještě hůř. Na vedoucí trefu Adama Webstera z 36. minuty ještě dokázal zareagovat po mírném zlepšení po přestávce vyrovnáním Alexandre Lacazette, ale definitivní ránu domácím zasadil v 80. minutě Neal Maupay. Brighton tak vyhrál na Arsenalu poprvé v historii.

Stejný počet bodů jako Arsenal mají ve středu tabulky Newcastle a Sheffield United, kteří se střetli v druhém dnešním duelu. Fotbalisté Newcastle vyhráli 2:0 po trefách Allana Saint-Maximina a Jonjoye Shelveyho. Hvězdou zápasu byl ale jejich slovenský brankář Martin Dúbravka, jenž se blýskl několika vynikajícími zákroky proti velkým šancím domácích.

Tottenham pod Mourinhem poprvé prohrál, Liverpool naděloval

Kromě výkonu bývalého brankáře Liberce a Sparty se po zápase mluvilo o kontroverzní brance Shelveyho ze 70. minuty. Anglickému záložníkovi posunul míč do šance hlavičkou Andy Carroll, jenž byl podle asistenta rozhodčího v ofsajdu. Sudí to signalizoval zvednutým praporkem a domácí přestali hrát, nicméně Shelvey akci dokončil a skóroval. VAR následně potvrdil, že Carroll v ofsajdu nebyl, a gól platil.