West Ham - Arsenal 1:3Arsenal vyhrál derby a ukončil výsledkovou mizérii

Fotbalisté Arsenalu si pořádně oddechli a ukázali, že také umějí vyhrát zápas. V pondělním utkání 16. kola Premier League dovedli ke tříbodovému zisku londýnské derby s West Hamem, kde zvítězili 3:1. Uťali tak šňůru devíti utkání bez vítězství. Naposledy zdolali 24. října v Evropské lize Guimaraes.

Radost Kanonýrů. Fotbalisté Arsenalu Nicolas Pepe (vlevo) a Pierre-Emerick Aubameyang slaví gól v síti West Hamu v utkání Premier League.

Kanonýři měli v derby navrch, držení míče měli po většinu času pod kontrolou. Jenže jako první udeřil West Ham a v poločase drželi Kladiváři těsné vedení. Po přestávce ale Arsenal utkání třemi trefami v rozmezí 60. až 69. minuty skóre otočil.

Arsenal i přes výhru je v tabulce až devátý s 22 body a na vedoucí Liverpool ztrácí 24 bodů. West Hamu patří šestnáctá příčka a má jen bod náskoku na sestupové pásmo.