Rubriky:

Anglie

Parádní gesto! Mužstvo Leedsu se vzdalo části výplat, klub tak nepropustí zaměstnance

28. března 2020 10:44 - Leeds/Praha

Podpořili své kolegy. Fotbalisté druholigového Leedsu United a realizační tým v čele s argentinským trenérem Marcelem Bielsou učinili obdivuhodné gesto solidarity. Vzdali se části svých platů ve prospěch ostatních pracovníků organizace. Klub tak nebude muset propustit nikoho ze svých 272 zaměstnanců a nikomu nebude muset krátit plat kvůli ekonomickým dopadům koronavirové krize.

 

Ed Sykes, Reuters

Fotbalisté a trenérský tým A mužstva Leedsu jsou v Británii prvními, kteří se rozhodli přistoupit na krácení svých mezd ve prospěch ostatních zaměstnanců klubu. Podle ostrovního deníku Daily Mail tým souhlasil s tímto opatřením, které by mělo trvat do „dohledné doby".

Je zřejmé, že pandemie koronaviru bude mít dalekosáhlé důsledky nejen na zdraví a životy mnoha občanů, ale že sekundární ekonomické dopady zasáhnou ekonomiky států po celém světě a nevyhnou se ani velkým sportovním organizacím. Bezprecedentní krok hráčů a realizačního týmu Leedsu by tak mohl být první vlaštovkou kolegiální solidarity ve fotbalových klubech v Anglii.

„Leeds je rodina, to je naše klubová kultura, kterou jsme společně vytvořili. To platí o hráčích, radě i o prodavačích ze stánků. Čelíme nejistým časům, a proto musíme najít společné řešení, jak tuto dobu přečkat. Pojďme nyní pracovat jako jeden muž, poslouchejme rady vlády a našeho zdravotnictví a pojďme tento virus porazit," vydal klub ve čtvrtek prohlášení.

Anglie už nižší soutěže odpískala. Některé kluby se chtějí s asociací soudit. Neblahá předzvěst pro Liverpool?

Leeds byl před zastavením soutěží na prvním místě druhé anglické ligy se sedmibodovým náskokem na třetí Fulham. Do konce ročníku zbývá odehrát devět utkání. V současné chvíli stále není jisté, jestli k tomu dojde.

pb, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..