Rubriky:

Anglie

Liverpool se omluvil. Vzal zpět nucenou dovolenou pro své zaměstnance

6. dubna 2020 21:43 - Liverpool/Praha

Vedoucí tým anglické fotbalové ligy Liverpool vzal zpět své rozhodnutí poslat na nucenou dovolenou část zaměstnanců a fanouškům se omluvil. Zástupci Reds oznámili, že se na výplaty personálu v době koronavirové krize pokusí najít alternativní zdroje.

 

Carl Recine, Reuters

Liverpool se v sobotu rozhodl využít vyhlášený státní program, který zaručuje lidem uvolněným z práce kvůli pandemii koronaviru podporu ve výši 80 procent jejich mzdy do maximální výše 2500 liber (téměř 80 tisíc korun) měsíčně. Klub navíc hodlal svým zaměstnancům doplácet zbylou částku, aby dál měli k dispozici plat v plné výši.

Vedení Liverpoolu za tento krok sklidilo od fanoušků i některých bývalých hráčů tvrdou kritiku. "Jsme přesvědčeni, že jsme minulý týden došli ke špatným závěrům, a je nám to upřímně líto," napsal dnes výkonný ředitel Liverpoolu Peter Moore v dopise fanouškům.

Pro nucenou dovolenou se v přerušené sezoně z úsporných důvodů zatím rozhodlo pět klubů Premier League. Vedle Liverpoolu uvolnily některé zaměstnance i Newcastle United, Tottenham Hotspur, Bournemouth a Norwich City.

Snižovat fotbalistům platy? Anglická hráčská unie je proti, utrpěl by tím prý i zdravotní systém

Premier League je přerušena na neurčito a vedení soutěže jedná s kluby, trenéry a zástupci hráčů o snížení jejich platů v době pauzy o 30 procent. Kluby byly v minulých týdnech kritizovány, že zaměstnance odkazují na státní podporu, ale svým štědře placeným hráčům stále posílají plné mzdy.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..