Na stadionu Tottenhamu probíhá testování lidí na koronavirus

16. dubna 2020 13:43 - Londýn

Fotbalový Tottenham se stal prvním klubem z anglické Premier League, na jehož stadionu probíhá testování lidí na nový typ koronaviru. Zázemí moderní arény pro 62 tisíc diváků, která byla otevřena před rokem, se přeměnilo ve zdravotnické zařízení, kde každý den odeberou vzorek až 70 pacientům.

 

David Klein, Reuters

Centrum pro lidi s podezřením na nákazu covid-19 je otevřeno pět dní v týdnu a testy lidem odebírá deset zdravotních sester. Lékaři využívají prostory, které běžně slouží sportovcům. Obsadili například šatnu pro hostující týmy, místnosti pro tiskové konference a rozhovory či klubovou kavárnu.

Británie patří k nejvíce zasaženým oblastem nemocí covid-19 na světě. Nákaza se prokázala u skoro 100 tisíc lidí a zemřelo už téměř 13 tisíc infikovaných. Hospitalizován musel být mimo jiné i tamní premiér Boris Johnson.

Tottenham odvolal nucenou dovolenou pro zaměstnance

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..