Liverpool - Crystal Palace 4:0Liverpool má na dosah ligový titul, Martial se blýskl hattrickem

Fotbalisté Liverpoolu se znovu přiblížili k zisku prvního anglického titulu po 30 letech, když v utkání 31. ligového kola porazili Crystal Palace 4:0. Manchester United zvítězil doma nad Sheffieldem United díky hattricku Anthonyho Martiala 3:0. Výhru na domácí půdě slavil i Wolverhampton, který si poradil s Bournemouthem 1:0. Stejným výsledkem zvítězil Everton na hřišti Norwiche.

Mohamed Salah z Liverpoolu slaví svoji trefu v utkání Premier League proti Crystal Palace.

Liverpool si spravil chuť po nedělním bezbrankovém derby s Evertonem ve 23. minutě zápasu, kdy se ranou z 22 metrů z přímého volného kopu trefil Trent Alexander-Arnold. Vedení Reds navýšil před poločasem po náběhu za obranu Mohamed Salah, se 17 brankami nejlepší střelec týmu.

V 55. minutě se pak ranou ze střední vzdálenosti prosadil Fabinho a o chvíli později se po Salahově přihrávce z poloviny hřiště trefil Sadio Mané. Liverpoolu díky výhře schází k jistotě titulu v sedmi zbývajících kolech dva body, slavit však může už ve čtvrtek, pokud druhý Manchester City nevyhraje nad Chelsea.

Střelec Manchesteru United Marcus Rashford (vlevo) v utkání proti Sheffieldu.

Manchester United šel do vedení v 7. minutě, kdy Martial tečoval prudký přízemní centr Marcuse Rashforda za záda hostujícího brankáře. Francouzský útočník přidal druhou branku těsně před poločasem po dalším míči do šestnáctky. Hattrick dokonal Martial po přestávce, kdy využil rychlé narážečky s Rashfordem, a vyrovnal tak jeho bilanci v počtu ligových branek v sezoně. Oba mají na kontě 14 přesných zásahů.

Švédský obránce Victor Lindelöf z Manchesteru United v akci.

Favorit utkání Wolverhampton otevřel skóre proti Bournemouthu v 60. minutě, po přihrávce Adamy Traorého se trefil Raúl Jiménez. Tito dva si mezi sebou nahráli na góly již v deseti případech, což je nejvíc z celé ligy. Wolves se výhrou udrželi v souboji o páté místo zaručující kvalifikaci do Evropské ligy, které drží Manchester United. Wolverhampton je pouze o skóre šestý.

Everton se proti poslednímu týmu soutěže Norwichi dlouho nemohl prosadit. Podařilo se mu to až deset minut po přestávce, po rohovém kopu se hlavou trefil Michael Keane. Toffies se díky výhře posunuli minimálně do čtvrtka na desáté místo tabulky.

Anthony Martial z Manchesteru United měl k radosti pádný důvod. V ligovém utkání proti Sheffieldu zkompletoval hattrick.

Ke dvěma ligovým výhrám za sebou měl poprvé od 8. prosince loňského roku nakročeno Newcastle. Do vedení proti Aston Ville ho ranou z hranice velkého vápna poslal střídající Dwight Gayle v 68. minutě. O čtvrt hodiny později se však v dresu hostů prosadil Ahmed El Mohamádí a srovnal na konečných 1:1.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:
Manchester United - Sheffield United 3:0 (7., 44. a 74. Martial)
Newcastle - Aston Villa 1:1 (68. Gayle - 83. El Mohamádí)
Norwich - Everton 0:1 (55. Keane)
Wolverhampton - Bournemouth 1:0 (60. Jiménez)
Liverpool - Crystal Palace 4:0 (23. Alexander-Arnold, 44. Salah, 55. Fabinho, 69. Mané).