Rubriky:

Anglie

Saúdskoarabské konsorcium fotbalový Newcastle nekoupí

31. července 2020 06:55 - Londýn

Fotbalový klub z Newcastlu majitele měnit nebude. Konsorcium ze Saúdské Arábie, které bylo podle médií připravené za třináctý celek uplynulého ročníku anglické ligy zaplatit 300 milionů liber (8,7 miliardy korun), svou nabídku stáhlo.

 

Twitter

Majitel klubu Mike Ashley byl už se zájemci ze Saúdské Arábie domluvený, dohodu ale muselo ještě posvětit vedení Premier League po kontrole bezúhonnosti nových vlastníků. Prověrka se však protahovala a zástupcům konsorcia podle serveru BBC došla trpělivost.

Saúdskoarabská strana jako důvod uvedla nejistotou světového trhu, kvůli které by se jí už investice do klubu nevyplatila. Dalším důvodem byl i nejasný osud nového ročníku. "Jak už to v takových případech bývá, největším nepřítelem obchodu byl čas. Zejména v době velkých problémů, jakým je i covid-19," uvedlo konsorcium v prohlášení.

Velká pocta! Bývalý sparťan se v Premier League vyrovnal Keeganovi či Shearerovi

Prodej Newcastlu dostal zelenou. Straky budou nejbohatší klub Premier League

ČTK

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..