Živě

Manchester United se kvůli koronaviru propadl do ztráty

21. října 2020 17:02 - Manchester

Anglický fotbalový klub Manchester United se v loňském fiskálním roce propadl do ztráty 23,2 milionu liber (697 milionů Kč) ve srovnání se ziskem 19 milionů liber v předchozím roce. Mohla za to pandemie nemoci covid-19, která narušila soutěžní program a přiměla kluby hrát zápasy bez diváků. Vyplývá to z dnešního prohlášení klubu.

 

Alex Pantling, Reuters

Výnosy United za rok do konce června klesly o téměř pětinu na 509 milionů liber a byly nejnižší od finančního roku 2014/15. Koronavirová omezení měla nejhorší dopad na výnosy z vysílání, které klesly o 42 procent na 140,2 milionu liber. Výnosy z utkání se snížily o 19 procent na 89,8 milionu.

Dluh klubu na konci června stoupl na 474,1 milionu liber z 203,6 milionu na konci června 2019. Podle klubu k tomu přispěly mimo jiné vyšší investice do hráčů a odklad sponzorských plateb.

Barcelona nadělovala, v Londýně gól nepadl. United dobyli Paříž

Růst počtu nových případů nemoci covid-19 v celé Evropě pravděpodobně ještě oddálí návrat diváků na stadiony, což poškodí tržby z prodeje vstupenek a občerstvení. "Naší nejvyšší prioritou je dostat fanoušky zpět na stadiony bezpečně a co nejdříve," uvedl výkonný místopředseda Ed Woodward.

Kapitán sedí vedle mě, udivil Solskjaer nového lídra Manchesteru

Kvůli nejistému dalšímu vývoji odmítl klub poskytnout výhled na letošní rok, napsala agentura Reuters.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..