Southampton - West Ham 0:0West Ham se Součkem nevyhrál už ve čtvrtém utkání za sebou

Fotbalisté West Hamu remizovali v 16. kole anglické ligy v Southamptonu bez branek a nevyhráli už ve čtvrtém utkání za sebou. Defenzivní záložník Tomáš Souček odehrál za hosty celý zápas, jeho spoluhráč Vladimír Coufal zůstal poprvé od podzimního příchodu ke Kladivářům na lavičce. Manchester United vyhrál nad Wolverhamptonem 1:0 a vystřídal na druhém místě tabulky Leicester. Na vedoucí Liverpool ztrácejí Rudí Ďáblové už jen dva body.

Tomáš Souček (vlevo) z West Hamu a Oriol Romeu ze Southamptonu.

O manchesterské výhře rozhodl ve třetí minutě nastavení Marcus Rashford, United jsou v lize už devět zápasů neporaženi.

Podruhé za sebou naplno bodoval Arsenal, kterému vítězství 1:0 v Brightonu vystřelil po pouhých 21 sekundách na hřišti střídající Alexandre Lacazette. "Kanonýři" se v neúplné tabulce posunuli na třinácté místo.

Burnley bez zraněného českého útočníka Matěje Vydry zdolalo zásluhou Bena Meeho poslední Sheffield United 1:0. Sheffield jako jediný tým v ligové sezoně stále nevyhrál.

V souboji nováčků Leeds rozstřílel West Bromwich na jeho hřišti 5:0. Hosté rozhodli o výhře už v prvním poločase, v němž skórovali čtyřikrát.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:
Brighton - Arsenal 0:1 (66. Lacazette)
Burnley - Sheffield United 1:0 (32. Mee)
West Bromwich - Leeds 0:5 (9. vlastní Sawyers, 31. Alioski, 36. Harrison, 40. Rodrigo, 72. Raphinha)
Southampton - West Ham United 0:0
Manchester United - Wolverhampton 1:0 (90.+3 Rashford)