Živě

Trenér Allardyce vyzval ke společnému bojkotu sociálních sítí kvůli rasismu

9. dubna 2021 10:36 - Londýn

Pouze společný bojkot všech anglických profesionálních klubů může podle trenéra Sama Allardyce pomoci v boji s rasismem na sociálních sítích. Kouč West Bromwiche tak zareagoval na oznámení, že skotští šampioni Rangers a druholigový klub Swansea na týden pozastaví veškeré aktivity na sociálních sítích kvůli množícím se rasistickým a jinak urážlivým příspěvkům na adresu hráčů.

 

John Walton, Reuters

"Byl bych rád, kdyby se do toho pustily kluby společně. To je podle mne jediný způsob, jak můžeme něco změnit. Kdyby se dala dohromady jednotná fronta 92 profesionálních klubů...," řekl Allardyce. Sám ale nevěří, že k takovému kroku dojde. "Pokud by to ale znamenalo ztrátu příjmů, peníze to bohužel převálcují, protože spousta lidí je dnes v (finančních) problémech," dodal.

Trend nastartovala bývalá hvězda Arsenalu Thierry Henry, který si na sociálních sítích zrušil všechny své účty. Někdejšímu francouzskému útočníkovi se nelíbilo, že jejich provozovatelé nezasahují proti uživatelům, kteří se vyjadřují rasisticky nebo někoho šikanují.

Fotbalisté Swansea se kvůli rasismu stáhnou dočasně ze sociálních sítí

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..