Živě

Čech na titulních stanách britských novin! Šel vstříc zuřícímu davu, pak vše prasklo

21. dubna 2021 13:41 - Londýn

Poslední dny a hodiny hýbe Evropou válka o fotbalovou Super ligu, kterou podle posledního vývoje událostí na celé čáře prohráli majitelé 12 zakládajících klubů, kteří se snažili díky nové soutěži ukrojit pro sebe mnohem větší díl koláče zisků z lukrativního trhu na úkor ostatních. Trochu dílem náhody se stal mediální tváří ostré války mezi fanoušky, fotbalovými osobnostmi či politiky na straně jedné a nenasytnými majiteli na straně druhé bývalý brankář Chelsea Petr Čech.

Video již není dostupné

sntv

Snímky z hektických okamžiků předcházejícím úternímu večernímu zápasu mezi Chelsea a Brightonem, na nichž se snaží rozlícené fanoušky londýnského klubu protestující proti účasti v Super lize přemluvit někdejší ikona Blues a nyní technický ředitel Chelsea Petr Čech k uvolnění průjezdu pro autobus s hráči na stadion, se dostaly na titulní strany britských deníků.

Minimálně na Ostrovech má dění kolem elitářské soutěže přesah daleko za hranice sportu. Mohutně se do ní vložil i premiér Boris Johnson a další vlivné osobnosti. Fotbal a jeho fanoušci jsou tu brány jako součást národní kultury a historie.

Výsledek neúspěšného pokusu a následné vystoupení anglických klubů z kontroverzního projektu se vnímá jako vítězství národa nad ziskuchtivými miliardáři z ciziny, kteří se neváhali zaprodat a nadobro celý fotbal v dosud známé podobě zničit.

Je konec. Super liga nevznikne, přiznal jeden ze zakladatelů

I proto se celá situace dostala na přední stánky médií. Právě před zápasem s Chelsea se začala situace definitivně lámat v neprospěch signatářů Super ligy.

Petr Čech vylezl z klubového autobusu, kterému protestující zatarasili cestu, a naléhal: „Dejte nám čas. Nechte nás to vyřešit. Pusťte autobus dovnitř." Fanoušky ale ani přítomnost legendy moc nezviklala, dokonce se z davu ozývaly pokřiky „zrádce".

Zrádce! řvali na Čecha fanoušci. Všech šest anglických klubů nakonec opouští projekt Super ligy

O pár minut později už BBC informovala, že Chelsea podniká kroky k vycouvání ze Super ligy, a pak se přidávali další. A tentýž rozzuřený dav začal najednou mohutně slavit.

Z Čecha se stala ikona celé události. Dostal se na titulní stranu třeba The Times či na hlavní sportovní stránky Daily Express a Daily Star.

Video již není dostupné

Fanoušci Chelsea protestovali. Když se ale dozvěděli, že klub vystupuje ze Super ligy, začali slavit

sntv

roj, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..