Zlá zpráva. Legendární útočník Manchesteru United Law trpí demencí

19. srpna 2021 15:11

Legendárnímu fotbalovému útočníkovi a jednomu z nejlepších střelců historie Manchesteru United Denisi Lawovi byla diagnostikována Alzheimerova choroba a vaskulární demence. Jednaosmdesátiletý někdejší reprezentant Skotska to uvedl v prohlášení na klubovém webu.

 

Michael Regan, Reuters

"Mám pocit, že v téhle chvíli je potřeba mluvit otevřeně o svém stavu. Byla mi diagnostikována smíšená demence. Jde o Alzheimera a vaskulární demenci," oznámil Law. "Je za námi extrémně těžký rok a ta dlouhá doba izolace tomu rozhodně neprospěla."

Rodák z Aberdeenu vyhrál v roce 1964 Zlatý míč a je s 237 góly ve 404 zápasech třetím nejlepším střelcem historie Manchesteru United. Před ním jsou jen Bobby Charlton (249) a Wayne Rooney (253).

Pravě jeho bývalému spoluhráči Charltonovi byla diagnostikována demence v listopadu loňského roku. Stejné problémy má další fotbalový reprezentant Kenny Sansom, nemocí trpěli i další angličtí hráči Nobby Stiles nebo Bobbyho bratr Jack, kteří před rokem zemřeli.

"Vždycky věříte, že se vám to nestane. Občas si z toho děláte i legraci. Jenže jen ignorujete první náznaky, protože nechcete, aby to byla pravda," řekl Law.

"Zlobíte se, jste frustrovaný, zmatený a pak si děláte starosti o rodinu, protože víte, že to budou řešit právě oni. Přišel však čas se s tím poprat. Poznávám, jak můj mozek chátrá, jak mi vynechává paměť a jak mi situace, které nemám pod kontrolou, způsobují úzkosti," dodal Law.

ČTK

  West Ham - Manchester Utd. dnes 15:00
20210919T15:00:00+0200
West Ham vs. Manchester Utd.
West Ham vs. Manchester Utd.
West Ham
Manchester Utd.

Časová osa: Premier League 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..