Infantino požádal Johnsona o výjimku z povinné karantény pro fotbalisty

25. srpna 2021 16:50 - Curych/Praha

Předseda Mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino doufá, že i přes zamítavá stanoviska budou na zářijové zápasy kvalifikace mistrovství světa uvolněni všichni hráči z anglické a španělské ligy. Kvůli tomu písemně požádal britského premiéra Borise Johnsona, aby udělil výjimku fotbalistům cestujícím do zemí na takzvaném červeném seznamu. Podle současných pravidel by po návratu museli do povinné karantény.

 

FAČR

"Navrhl jsem mu (Johnsonovi), aby britská vláda pro nadcházející zápasy zvolila obdobný postup, který platil při závěrečných duelech mistrovství Evropy," uvedl v prohlášení Infantino, který při nedávném Euru využil výjimky a po cestě z Ria de Janeiro do Londýna nemusel do povinné desetidenní karantény.

Zástupci Premier League v úterý uvedli, že kluby nebudou uvolňovat hráče pro reprezentační srazy, pokud by měli cestovat do některé ze zemí, které jsou v Británii kvůli koronaviru na červeném seznamu. Toto rozhodnutí by se týkalo téměř 60 hráčů z 19 týmů. Obdobně se k uvolňování fotbalistů postavilo také vedení španělské ligy.

ČTK

  West Ham - Manchester Utd. dnes 15:00
20210919T15:00:00+0200
West Ham vs. Manchester Utd.
West Ham vs. Manchester Utd.
West Ham
Manchester Utd.

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..