Pěkné gesto. Ronaldo podpořil fotbalistu, který bojuje o život

21. září 2021 07:08 - Perth/Praha

Parádní gesto předvedla hvězda Manchesteru United. Cristiano Ronaldo poslal osobní vzkaz fotbalistovi Dannymu Hodgsonovi, který v Austrálii bojuje o život. Mladý Angličan, který je hráčem celku ECU Joondalup, byl začátkem měsíce napaden na ulici v Perthu, utrpěl krvácení do mozku a byl uveden do umělého spánku.

 

David Klein, Reuters

K incidentu mezi Hodgsonem a pachatelem došlo 4. září. Podle zahraničních médií šlo o náhlý a ničím nevyprovokovaný útok. Došlo k němu na nádraží v ranních hodinách. Hodgson po něm musel absolvovat náročnou operaci hlavy.

Útočníkovi je podle australských médií pouhých patnáct let a byl už obviněn z těžkého ublížení na zdraví. Anglický fotbalista je stále na jednotce intenzivní péče a jeho stav je nadále kritický. Podporu mu vyjádřila i portugalská hvězda Ronaldo.

„Ahoj, Danny. Slyšel jsem o tom, co se stalo. Doufám, že budeš brzy v pořádku," je ve videu, které nahrál útočník United.

„Zůstaň silný, určitě to zvládneš. Nemůžu se dočkat, až dorazíš na zápas Manchesteru United a potkáš se s celou kabinou. Řekl jsem o tobě klukům a všichni jsme s tebou. Přejeme ti to nejlepší," zazní ještě ve vzkazu.

pb, Sport.cz

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..