Rubriky:

Anglie

Muamba po problémech se srdcem věří, že ještě bude hrát fotbal

22. dubna 2012 12:55 - Londýn

Anglický záložník Fabrice Muamba z Boltonu, který kvůli zástavě srdce zkolaboval při čtvrtfinále Anglického poháru s Tottenhamem, věří, že jeho fotbalová kariéra neskončila a ještě se někdy objeví na hřišti.

 

"Bylo by to skvělé a doufám, že se mi to povede," citovala čtyřiadvacetiletého Muambu agentura Reuters. "Ale vím, že je skvělé být prostě naživu a milovat rodinu. Měl jsem velké štěstí," dodal bývalý člen anglické reprezentace do 21 let.

Muamba zkolaboval 17. března ve 41. minutě utkání na hřišti Tottenhamu a lékaři se poté snažili obnovit jeho srdeční činnost 78 minut, během kterých byl hráč fakticky mrtvý. "Pamatuji si, že jsem se snažil doběhnout centr Martina Petrova, a když jsem se vracel zpátky, cítil jsem závrať," prohlásil. "Těžko se to popisuje. Bylo to, jako kdybych nebyl ve vlastním těle, ale běžel vedle něj. Pak jsem zase vyrazil dopředu, ucítil jsem to znovu a potom už se mi všechno ztratilo v mlze," přidal.

Z nemocnice byl Muamba propuštěn v pondělí - pouhé dva dny poté, co při utkání ve druhé italské lize zkolaboval a následně zemřel pětadvacetiletý záložník Livorna Piermario Morosini. "Mám za sebou spoustu testů a pořád se neví, co můj kolaps způsobilo. Možná se to nikdy nedozvíme," uvedl Mumba. "Proto si užívám každý den a každý okamžik života, který mi Bůh dopřál," přidal.

ČTK

  2:1 Arsenal - Liverpool 2:1   dohráno
20200715T21:15:00+0200
Arsenal vs. Liverpool
Arsenal vs. Liverpool
Arsenal
Liverpool

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..