Živě

Kouč Arsenalu nemá jisté místo. Přesto vábí první posilu

20. dubna 2017 22:04 - Londýn/Praha

Fanoušci volají po jeho odvolání. Francouzský trenér Arséne Wenger i po sérii špatných výsledků stále zůstává u fotbalistů Arsenalu. A nejen to. Britská média přišla s tím, že si vyhlédl první posilu pro další sezónu. Do Londýna se má z německého Schalke 04 stěhovat levý krajní obránce Sead Kolašinac.

 

Matthew Childs, Reuters

Brexit překřtili na Wexit. Příznivci Arsenalu se po vzoru odchodu Velké Británie z EU rozhodli stejným způsobem věštit budoucnost zkušenému kouči. Jejich přání zatím vyslyšeno nebylo. Wengerův kontrakt sice vyprší 30. června, ale v médiích už proběhly spekulace, že rodák ze Štrasburku si svou dvacetiletou misi u Kanonýrů prodlouží.

Nasvědčuje tomu i fakt, že si vyhlédl první posilu. Na Emirates Stadium má přijít Bosňan Sead Kolašinac. Levý obránce Schalke 04 už podle anglického tisku absolvoval lékařskou prohlídku a souhlasil s přestupem. Za oporu zadních řad německého klubu nezaplatí Arsenal ani korunu, jelikož jí končí taktéž na konci června smlouva.

Mezi zájemci o jeho služby byli například AC Milán, Chelsea nebo Manchester City. Nakonec vyhrál Arsenal, kde má Kolašinac podepsat kontrakt na čtyři roky. Momentálně třiadvacetiletý krajní bek figuruje na listině zraněných a datum jeho návratu není známo.

Zároveň mu bylo přislíbeno, že Gunners v příštím ročníku povede Wenger, na což rodák z Karlsruhe slyšel. Jeho radost ale rozhodně nesdílí fanoušci londýnského týmu, kterým zkušený lodivod už dlouho leží v žaludku.

vat, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..