Rubriky:

Anglie

Sterling hájí vytetovanou pušku na noze

30. května 2018 13:49 - Londýn

Anglický fotbalový reprezentant Raheem Sterling vzbudil před blížícím se mistrovstvím světa v Rusku pozornost vytetovanou puškou na pravé noze. Odpůrci zbraní žádají, aby tetování odstranil, záložník Manchesteru City se však brání. Podle něj má obrázek hlubší význam a sám prý zbraně od dětství nesnáší.

 

Carl Recine, Reuters

"To tetování je nechutné. Požadujeme, aby zmizelo, nebo bylo zakryté jiným tetováním. Pokud hráč odmítne, měl by být vyřazen z anglického týmu," uvedla v prohlášení zakladatelka kampaně Matky proti zbraním Lucy Copeová, jejíž syn byl před šesti lety zastřelen u londýnského nočního klubu.

Podle Sterlinga ale tetování neznamená, že by měl rád zbraně. Naopak od násilné smrti svého otce na Jamajce, kde se hráč narodil, má k puškám i pistolím odpor.

"Když mi byly dva roky, můj otec zemřel, zastřelili ho. Slíbil jsem si, že se nikdy v životě nedotknu žádné zbraně," uvedl Sterling na sociální síti. "Střílím pravou nohou, takže to tetování má hlubší význam. Navíc ani není dokončené," doplnil třiadvacetiletý ofenzivní záložník.

Hráče se zastala anglická fotbalová asociace. "Všichni Sterlinga podporujeme a uznáváme jeho upřímné vysvětlení, které podal. On i všichni ostatní hráči v týmu se soustředí výhradně na přípravu na světový šampionát," uvedl mluvčí asociace.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..