Rubriky:

Anglie

Chelsea zastavila plány na přestavbu stadiónu. Můžou za to problémy majitele?

31. května 2018 16:46 - Londýn

Fotbalová Chelsea zastavila plány na přestavbu svého stadiónu Stamford Bridge. Londýnský klub to vysvětlil "nepříznivým investičním klimatem", není však jisté, zda to nemá souvislost s vízovými problémy jeho majitele Romana Abramoviče.

 

Simon Dawson, Reuters

Chelsea plánovala přestavět současný stadión s kapacitou 42.000 diváků na moderní arénu se 60 000 sedadly. Loni v březnu udělil londýnský starosta Sadiq Khan klubu povolení ke stavbě, jež měla stát 500 miliónů liber (tehdy 15,6 miliardy korun) a být hotova před sezónou 2021/22.

Plány však nyní skončily "u ledu". "Klub si nestanovil žádný časový rámec na přehodnocení tohoto rozhodnutí. Na vině je současné nepříznivé investiční klima," uvedli představitelé Chelsea, které se v uplynulé sezóně nevydařila obhajoba loňského titulu a v Premier League skončila až pátá.

Miliardář Abramovič vlastní Chelsea od roku 2003. Před několika týdny britské úřady neprodloužily tomuto ruskému oligarchovi vízum a třináctý nejbohatší člověk Spojeného království musel opustit své dosavadní britské bydliště. Podle zpráv médií požádal o izraelské občanství.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..