Zraněného Řezníka nahradí v jednadvacítce Kúdela

16. listopadu 2008 20:01 - PRAHA

Druhou vynucenou změnu musel udělat před úterním přípravným zápasem v Anglii trenér fotbalové reprezentace do 21 let Jakub Dovalil. Ten nemůže počítat se zraněným ostravským obráncem Radimem Řezníkem, který si v sobotním ligovém duelu s Českými Budějovicemi přetrhl vaz v koleně. Místo něj dnes dodatečně povolal sparťana Ondřeje Kúdelu.

Do Anglie nemohl odcestovat ani brankář Čáslavi Milan Švenger, jenž si zlomil zánártní kůstku a nahradil jej slávista Jakub Diviš. Diviš ani Kúdela ale už do příští kvalifikace v roce 2009 z věkových důvodů zasáhnout nemůžou, stejně jako záložník Heerenveenu Michal Švec. Dovalil vzal starší hráče do Anglie kvůli tomu, že na jejich posty neměl mezi mladšími dostatečně kvalitní náhradu.

Jednadvacítka vyrazí do Anglie v pondělí ráno. V úterý v 19:45 v Sheffieldu nastoupí k utkání s domácím výběrem, který se připravuje na červnové mistrovství Evropy ve Švédsku.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


ME ve fotbale do 21 let 2021

Mistrostvé Evropy jednadvacítek se bude poprvé v historii hrát ve dvou blocích, účastnit se bude také Česká reprezentace, kterou ve skupině čeká Španělsko, Itálie a Slovinsko. Základní skupiny "malého" EURA v Maďarsku a Slovinsku se odehrají 24. až 31. března, osm nejlepších týmů bude poté o evropský trůn bojovat 31. května až 6. června.