Rosický by rád přijel na kvalifikační zápas se Slováky

24. března 2009 14:15 - PRAHA

Tomáš Rosický by se rád přijel podívat do Prahy na kvalifikační zápas se Slovenskem příští středu. Právě proti Slovákům nastoupil naposledy za reprezentaci. Bylo to 17. 11. 2007 v kvalifikaci o EURO 2008. Český tým vyhrál 3:1 a Rosický dal gól.

„Rád bych přijel, ale zatím opravdu nic nevím jistě. Vše se rozhodne podle stavu mého třísla. Lepší se to, ale určitě nebudu riskovat. Zbývá ještě týden. Klukům budu tak jako tak držet palce,“ sdělil Rosický Právu. „Samozřejmě budeme rádi, když přijede,“ dodal trenér reprezentace Petr Rada.

Rosický zatím posiluje tak, aby šetřil poraněné tříslo. Operované koleno je v pořádku. Jakmile to zdravotní stav dovolí, zapojí se do tréninku s prvním mužstvem Arsenalu. „Teď se strašně těším na fotbal, už v tom není ten stres, který mě trápil dřív. Během pauzy dostala psychika dost zabrat, člověka napadaly všelijaké myšlenky. Návratem do denního fotbalového režimu a tréninkem, v němž jsem dělal velké pokroky, se stres rozplynul. Tříslo už není překážkou návratu, cítím značnou jistotu,“ uvedl Rosický na svých stránkách.

elt, Právo

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.