Živě

Německý tisk Čechy nešetří: Náš solidní B-tým zdolal neškodného soupeře

12. listopadu 2020 10:34 - Praha

Fotbalisté Německa podle tamních médií podali ve středečním přípravném utkání s Českou republikou solidní výkon vzhledem k tomu, že domácí výhry 1:0 v Lipsku dosáhli v kombinované sestavě bez většiny opor, ve které už spolu zřejmě nikdy nenastoupí. Svěřencům trenéra Jaroslava Šilhavého média vytkla slabou útočnou fázi, pochvalu si vysloužil brankář Jiří Pavlenka.

 

Michael Robert, ČTK

"Proti pracovitému, ale ofenzivně neškodnému českému týmu si výběr Joachima Löwa připsal vítězství 1:0, které je výmluvnější, než výsledek naznačuje," uvedl deník Süddeutsche Zeitung v internetové mutaci. Ocenil tím první letošní čisté konto německého týmu a mimo jiné také výkon nováčků v obraně Philippa Maxe a Ridleho Bakua, kteří "ani jednou nevyvolali pocit, že by je míč pálil u nohy".

"Reprezentační trenér Joachim Löw v nedůležitém přípravném zápase šetřil svoje hvězdy a poslal na hřiště B-tým. Byl to národní tým, který v tomto složení pravděpodobně už nikdy spolu hrát nebude. Týmu se v rámci možností dařilo a Německo zvítězilo po solidním výkonu," přidal list Die Welt na svém webu.

V první půli jsme nestíhali a dělali chyby. Štěstí, že nás Pavlenka podržel, přiznal trenér Jaroslav Šilhavý

Sport.cz, FAČR

Čtyřnásobní mistři světa byli oceněni především za výkon v úvodním poločase, kdy ve 13. minutě Luca Waldschmidt vstřelil vítězný gól. "Česká hra s velkým množstvím chyb ukázala na nedostatek zápasové praxe u některých jejich fotbalistů. V první půli si Němci až příliš snadno vytvořili asi půl tuctu gólových šancí. Domácí vedení mohlo být o něco vyšší, kdyby hráči byli koncentrovanější v zakončení a v brance soupeře nestál vynikající Jiří Pavlenka," upozornil deník Frankfurter Allgemeine Zeitung v internetové verzi.

V první půli jsme nestíhali a dělali chyby. Štěstí, že nás Pavlenka podržel, přiznal trenér Šilhavý

Zápasu chyběl soutěžní charakter

"Přes slušný německý výkon zůstala hra daleko vzdálena nejvyšší mezinárodní úrovni. Tomuto přípravnému zápasu chyběl soutěžní charakter, ale také individuální a týmová kvalita," doplnil faz.net.

Po změně stran domácím favoritům podle médií stačilo především kontrolovat nejtěsnější náskok. "Německo pokračovalo v diktování hry, aniž by vyvinulo větší tlak na branku soupeře. Míč měli nyní častěji Češi se silným brankářem Jiřím Pavlenkou z Brém, ale jen zřídkakdy věděli, co s ním dělat. Německá obrana, ve které stoper Robin Koch vynikal jako pozorný a silný organizátor, neměla téměř žádné problémy," upozornil server sport1.de.

Rozhodli jsme se s Němci hrát rovnocennou partii, a ta odvaha někdy byla proti nám, říká Jakub Brabec

Sport.cz, FAČR

"Až v závěrečných fázích zápasu se Češi dostali do situací, kdy se musel ukázat brankář Kevin Trapp. Zejména v 82. minutě při hlavičce Matěje Vydry reagoval frankfurtský gólman excelentně.

Němci poprvé v letošním kalendářním roce udrželi čisté konto. Trapp jásal a DJ na stadionu po závěrečném hvizdu pustil píseň Hallelujah," napsal Süddeutsche Zeitung.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.