Útočník Mbappé zmešká kvůli zranění zápasy Francie v kvalifikaci MS

2. září 2021 22:00 - Příž

Francouzští fotbalisté se budou muset v nadcházejících zápasech kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022 proti Ukrajině a Finsku obejít bez Kyliana Mbappého. Útočník Paris Saint-Germain si ve středečním přípravném duelu s Bosnou poranil lýtkový sval.

 

Francois Mori, ČTK/AP

"Kylian Mbappé ucítil v závěru středečního zápasu s Bosnou ve Štrasburku bolest v pravém lýtku, což znamená, že se nebude moci zúčastnit příštích dvou zápasů francouzského týmu," uvedl francouzský svaz v oficiálním prohlášení.

Úřadující mistři světa nastoupí v sobotu na Ukrajině, Finsko přivítají v úterý v Lyonu. Vedení týmu už Mbappého ze srazu uvolnilo, aby se mohl vrátit zpět do klubu. "Večer mužstvo opustí, pro cestu na Ukrajinu za něho nebude povolána žádná náhrada," dodali zástupci svazu.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.