Rubriky:

Reprezentace

Přípravy před MS by měli fotbalisté hrát na Letné a v Liberci

20. prosince 2005 16:40 - PRAHA

Česká fotbalová reprezentace už ví, kdy a kde sehraje závěrečná přípravná utkání před startem mistrovství světa v Německu. Jména soupeřů sice ještě známá nejsou, ale jisté je, že úvodní zápas posledního přípravného bloku odehrají Češi 26. května v Innsbrucku. Jednatřicátého května a 3. června se pak tým s největší pravděpodobností představí v Praze na Letné a v Liberci.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

O tom, na kterém z tuzemských stadionů se bude hrát dříve, však zatím rozhodnuto nebylo. Novinářům to po zasedání výkonného výboru oznámil generální sekretář svazu Petr Fousek.

Vedení reprezentačního týmu stále jedná s možnými soupeři. "Platí to, že se chceme utkat se zástupci Afriky a Latinské Ameriky," řekl ČTK Fousek. V zákulisí se spekuluje o tom, že by soupeři českého mužstva mohly být Kostarika, Ekvádor či Pobřeží slonoviny. Ve hře je údajně i Saúdská Arábie.

Již jistým termínem prvního přípravného zápasu v příštím roce je 1. březen, kdy Češi nastoupí v Turecku. Předpokládá se, že se bude hrát v Istanbulu.

Ubytování na šampionátu je stále nejasné

Stále nevyřešená naopak zůstává otázka, kde bude český tým bydlet během šampionátu v Německu. Z 32 účastníků zatím místo svého ubytování nenahlásilo pět týmů, mezi nimi také právě česká reprezentace. "Stále vybíráme, máme k dispozici oficiální nabídku organizačního výboru, ale v záloze jsou i jiné možnosti," uvedl Fousek.

Podle něj vypadlo ze hry i luxusní sídlo nedaleko Hamburku, kde Češi sehrají 22. června závěrečný zápas základní skupiny proti Itálii. "Do 15. ledna by mělo být všechno kolem ubytování jasné," dodal Fousek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace