Nejlépe z bitvy vyšel debutant Frýdek. Představení se Skoty ale jinak naplňovalo depresí

První z pěti přípravných duelů před mistrovstvím Evropy česká fotbalová reprezentace nezvládla, prohrála se Skoty 0:1. V boji o nominaci do Francie většina adeptů propadla. Nejlépe vyšel z bitvy debutant Frýdek, jinak fanoušci viděli představení, které je směrem k šampionátu mohlo naplnit jen depresí.

Český obránce David Limberský během přípravného utkání se Skoty v Praze na letné.

Lukáš Mareček, Daniel Pudil a Jakub Rada nehodnoceni, hráli příliš krátce.

Tomáš Koubek
Dopředu, dozadu... Trestuhodná nerozhodnost při prvním gólu. Stejně zaváhal i při jediném centru první půle. Jistotou z Liberce neoplýval, premiéru nezvládl.
4
Pavel Kadeřábek
Podcenil „Létajícího Skota“ a veškerá následná snaha o zmaření gólové situace z jedenácté minuty už byla marná. Ve větší míře chyběly i tradiční výpady po lajně.
4
Tomáš Sivok
Hlavičkové souboje ve většině případů vyhrával, klíčový před jediným gólem Skotů však nezvládl. Rozehrávka v podání borce Bursasporu značně vázla.
5
Michal Kadlec
Zaskvěl se zejména opakovanými ztrátami a špatnou rozehrávkou. Ani on neměl při skotském gólu čisté svědomí.
5
David Limberský
Při první ostré jarní konfrontaci se zahraničním fotbalem propadl. V ofenzivě nulový, v defenzivě hořel.
5
Kamil Vacek
Hrál na příliš doteků, hru zpomaloval. Často tlačil spoluhráče zbytečně před sebou. Zůstal stínem borce táhnoucího polský Piast Gliwice.
5
Vladimír Darida
Snažil se řídit hru, byl hodně na míči, tlačil se do zakončení. V české sestavě šlo o vzácnou snahu strhnout ostatní.
3
Bořek Dočkal
Zaskvěl se trestným kopem do břevna. Po výborných úvodních minutách se vytrácel jako zbytek mužstva. Několik slibných pasů zůstalo bez odezvy.
4
Martin Frýdek
Debut zvládl znamenitě. Hýřil aktivitou a pohybem, neustále se nabízel a předvedl i parádní střelu, kterou brankář Skotů vyrazil na roh.
3
Josef Šural
Byl stínem borce nastupujícího v průběhu jara za Spartu. Úvaha, že by hráč bojující o místo v kádru pro šampionát měl létat po lajně a rvát se Skoty, byla zcela zcestná.
5
Tomáš Necid
Pravidelně se nechával lapit do skotské ofsajdové pasti. Nebýt několika míčů sklepnutých pro spoluhráče, byl na hřišti zbytečný.
4
Jiří Skalák
Naskočil do hry za Frýdka. Pomyslný souboj o místo v národním týmu tentokrát prohrál. Zaskvěl se dvěma výstavními fauly, což je pro adepta ME velmi málo.