Rubriky:

Reprezentace

Brückner fotbalisty po ztraceném vítězství nekritizoval

2. března 2006 13:12 - PRAHA

Ani nečekaná ztráta vítězství nepřiměla trenéra české fotbalové reprezentace Karla Brücknera k tomu, aby své svěřence za výkon ve středečním přípravném duelu v Turecku kritizoval. Dva inkasované góly v závěru utkání připsal nekoncentrovanosti, nikoli celkovému selhání.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Trenér se ve čtvrtek k utkání vyjádřil po návratu z Izmiru na pražském ruzyňském letišti. Přes porážku 1:3 mu prý i předcházející duel rezervních týmů dal hodně inspirace pro deset týdnů, v nichž se musí rozhodnout o nominaci na světový šampionát. V utkání se totiž na výsledku jasně projevilo, že Turecko má už tři roky béčko, jehož hráči jsou na sebe zvyklí.

Kouč připomněl, že kvůli několika minutám v poslední přípravě s Turky nemůže dělat přehnaně velké závěry. "Nemělo se to stát, možná jsme se mohli chovat i taktičtěji. Ale už jsme tam měli několik vynucených střídání, museli jsme improvizovat," připomněl trenér zdravotní potíže, které potkaly Jiránka s Rosickým. Obránce se během utkání potýkal se střevními problémy, záložník si řekl o střídání kvůli nataženému svalu.

Souhra začala váznout

Právě neúčast Rosického se ve středově řadě výrazně projevila. Souhra začala váznout a střídající hráči se nestačili dostat do potřebného rytmu. "Absence Tomáše byla znát, ale s tím se dalo počítat. Nemůžeme však riskovat zhoršení jeho zdraví," řekl kouč.

Výborně podle něho tentokrát fungovala defenziva. Norové si vytvořili více šancí než Turci, přesto jeho svěřenci v barážovém dvojutkání neinkasovali. Inkasované branky podle něho navíc potvrdily trend posledních let, že právě v závěru zápasu padá gólů nejvíc. "A hodně jich je po standardních situacích. Často při nákopech do šestnáctky záleží i na štěstí a jiných okolnostech," mínil trenér.

Posledním hvizdem ve středečním duelu pro něho definitivně skončila etapa hledání ideální třiadvacítky pro mistrovství světa. V polovině května musí oznámit soupisku pro turnaj, a kouče čekají těžké chvíle při rozhodování. Někteří hráči se o šampionát statečně prali, především Tomáš Zápotočný, pochvaly se dočkali Jiří Štajner i Lukáš Zelenka.

Bolfovi ujíždí express do Německa

"Zápotočný si vede dobře v Liberci a tady si to rozhodně nepokazil," ocenil kouč fotbalistu, který začal v prvním zápase na pravém kraji obrany, ale pak přešel na stopera a počínal si mnohem lépe než zkušený René Bolf. Toho kouč nehodnotil, ale právě jemu možná expres do Německa začíná ujíždět z obvyklého kádru nejzřetelněji.

Naopak Štajner dělá všechno pro to, aby na šampionátu nechyběl. "Je znát, že v Hannoveru hraje podobným stylem, navíc hodně zapracoval na fyzickém fondu, to mu hodně pomohlo," domnívá se Brückner. Pochválil i Zelenku, který hrál druhý poločas ve výběru 'A2' a několik minut v druhém duelu.

Zelenka by mohl hrát i v Číně

Ani jeho přestup do turecké ligy mu prý nesebral možnost, aby stále figuroval v okruhu vhodných adeptů. "Lukáš má i svá negativa, ale je to zvláštní hráč, který dokáže do hry vždy vnést jistou kvalitu. A že hraje v Turecku? I kdyby hrál v Číně, na věci to nic nemění, já ho dobře znám," tvrdil Brückner.

V příštích týdnech ho ale už nečeká pouze výběr nominovaných, trenér se už bude muset více soustředit na sledování soupeřů v základní skupině. "Mám k dispozici již hromadu kazet se záznamy jejich utkání, teď se do toho musím ponořit. Do Německa vyrazím také přímo sledovat ty zázračné Američany, kteří vyhrávají jeden zápas za druhým bez ohledu na to, zda mají posily z Evropy, či ne," připomněl kouč vstupní zápas turnaje proti nevyzpytatelnému soupeři.

ČTK, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.