Rubriky:

Reprezentace

Beethovenova Osudová na Jarolímově pokoji v hotelu Hilton v Baku nezněla

5. října 2017 11:55 - Baku

Beethovenovu nahrávku symfonie č. 5 si sebou nepřivezl, takže v hotelu Hilton si ji trenér české fotbalového reprezentace ani pouštět nemohl. Karel Jarolím měl před předposledním dílem zbabrané kvalifikace o světový šampionát v Rusku 2018 jiné starosti než naslouchat tónům Osudové. „Neberu dnešní den jako osudový,“ odrážel v Baku ataky směrující k tomu, aby poodhalil něco ze své budoucnosti.

Sport.cz

Nahnuté to má, to ví sám nejlépe. Někdejší nejvyšší boss českého fotbalu Miroslav Pelta mu sice podáním ruky slíbil, že ho ve funkci podrží, když v kvalifikaci o světový šampionát 2018 s nově se rodícím národním týmem neuspěje, jenže Peltu odvála ze Strahova aféra s dotacemi a Jarolímovi zůstala jen vzpomínka na podanou ruku a předsedův slib.

Pravdou sice je, že Pelta své sliby vždycky plnil a o své věrné se dokázal postarat, což nadšeně potvrdí hráči i trenéři, kteří prošli jeho Jabloncem, jenže teď už na Strahově rozhodují jiní mocní. A ti k Peltovi na konzultaci nechodí, natož aby na něm chtěli, aby jejich rozhodnutí posvětil.

Kvalifikační zápas MS 2018 Ázerbájdžán - ČR se hraje dnes od 18.00 našeho času v Baku, řídí ho Francouz Millot, přímý přenos vysílá ČT Sport, on-line reportáž můžete sledovat na www.sport.cz

Marně tedy může reprezentační kouč s hořkou ironií v hlase vykládat: „Asi za Peltou půjdu, abych se zeptal, co bude dál."

Pelta by nejspíš potvrdil, že mu čtyři roky hájení slíbil, když ho z Mladé Boleslavi k národnímu mužstvu lanařil a že jako šíbr znalý fotbalových poměrů dopředu věděl, že Rusko je pro český fotbal zmítající se po evropském šampionátu ve Francii a exodu spousty hráčů zemí zapovězenou, jenže co by to Jarolímovi bylo v současné situaci platné? A k čemu by mu byl Peltův slib, že výsledky a postup od něho očekává až za dva roky v kvalifikaci o EURO 2020?

Teď mu zní v Ázerbájdžánu Beethovenova Osudová.

„Osobní věci jdou stranou, Máme devět bodů, dva zápasy ještě zbývají, takže věřím, že uděláme vše proto, abychom bodový zisk navýšili," utěšuje Jarolíma představa, že by duely s Ázerbájdžánm dnes v Baku a se San Marinem v neděli v Plzni mohly vynést reprezentaci šest bodů a tudíž odvrácení blamáže, jakou český fotbal v kvalifikacích o svět a Evropu ve své historii nepamatuje.

Neuspět v Baku by znamenalo skončit až za Ázerbájdžánem. Zažít potupu, jaká tady nikdy nebyla.

„Jsme připraveni, ale jak zápas dopadne je věc jiná," nechal se trenér slyšet před konfrontací v Baku s vědomím toho, že protivník vedený Chorvatem Prosinečkim už nepatří mezi pouhé nazdárky hrající kvalifikaci jen proto, aby ji hráli.

„Bereme tento zápas i s výhledem do budoucna. Chceme, aby mužstvo bylo co nejlépe připraveno na kvalifikaci o mistrovství Evropy 2020," připomínal Jarolím, proč neměl zapotřebí si do Baku brát nahrávku Beethovenovy symfonie č.5.

Věří, že v Ázerbájdžánu osudový večer nenastane.

„Samozřejmě že bych se sem chtěl za tři roky podívat zase. A nikoli jen jako turista," pravil ostatně po zmínce o tom, že Olympijský stadion v Baku bude za tři roky hostit tři zápasy základní skupiny EURO 2020 a jeden čtvrtfinálový duel k tomu.

Otázkou ale samozřejmě je, zda mu Beethovenovu Osudovou nezahrají strahovští mocní, mezi nimiž už Pelta nesedí.

zp (Baku), Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.